title
לחצו להתקשרות:

איך הטבע מסייע להפסקת נחירות?

אנשים רבים סובלים מנחירות בעת השינה. על-פי הסטטיסטיקות, נחירות פוגעות ב-20% מאוכלוסיית הגברים מעל גיל 40 וב-10% מאוכלוסיית הנשים. מדובר בתופעה מציקה, מביכה ומעיקה, הגורמת לסבל הן לנוחר והן לבני משפחתו בשל ההפרעה למהלך השינה התקין. נחירות חזקות בשינה עשויות לפגוע בחיי הזוגיות, ואף לגרום לכך שבני הזוג ישנו בחדרים נפרדים.

הפגיעה באיכות השינה כתוצאה מנחירות קשות בשנת הלילה עלולה להוביל למצבי רוח, מערכת חיסון מוחלשת, חוסר איזון הורמונלי וירידה בחיוניות הכללית. נוסף על הפגיעה בטיב השינה ובאיכות החיים, נחירות עוצמתיות בלילה מגדילות את הסיכוי לסבול מבעיות בריאותיות של ממש, דוגמת עייפות כרונית, יתר לחץ דם, כאבי ראש, מחלות לב, אימפוטנציה, הפרעות קשב וריכוז, דיכאון ואף דום נשימה ומוות מוקדם.

המקור למידע אובייקטיבי ברשת
התאמה מקצועית עבורך לנותני שירות מתאימים
בדיקת איכות של נותני שירות

ממה נגרמות הנחירות?

רעש הנחירה האופייני נוצר בשל מגע של האוויר המוכנס למערכת הנשימה בעת השאיפה והנשיפה עם רקמות רכות המצויות לאורך דרכי הנשימה, החל מהלוע, הכולל את החך והענבל, ועד לאף ולגרון. הסיבות והגורמים לנחירות בזמן השינה מגוונות. עודף משקל מגביר את הסיכון לנחירות בשל הצטברות שומן ברקמות הרכות שסביב מעברי האוויר, הגורמת להצרתם. ענבל מוגדל, לשון גדולה או שקדים מוגדלים עשויים גם הם להביא להופעת נחירות בשל אפקט דומה של חסימת צינורות האוויר. למעשה, כל גורם המביא לחסימת דרכי האוויר בחלל הלוע, בגרון ובאף עשוי לגרום לנחירות.

איך ניתן לטפל בנחירות באופן טבעי?

הטבע מציע מספר פתרונות שיאפשרו לנוחרים ולבני משפחתם לישון בשקט. טיפול טבעי להפסקת נחירות יכול להתבצע באופן עצמאי בבית, על-ידי שימוש בעשבי מרפא וצמחים המכילים רכיבים שמסייעים להפחתת עוצמת הנחירות, צמצום תדירות הופעתן ואף העלמתן המוחלטת. טיפול טבעי נגד נחירות יעיל במקרים של נחירות על רקע אסטמה, אלרגיות, עודף משקל, עישון, גורש בדרכי הנשימה, חרדות, לחצים ומתחים נפשיים ויובש ברקמות שבחלל הפה.

יתרונות הטיפול הטבעי בנחירות טמונים בעובדה כי מדובר בטיפול זול, נגיש, המתאים עבור נשים, גברים וילדים בכל גיל וחף מתופעות לוואי, סיכונים וסיבוכים. צמחי המרפא המומלצים לטיפול בנחירות כוללים:

אקליפטוס

תכונות והשפעות: שימוש בצמח האקליפטוס, ובעיקר בשמן האתרי שלו, מאפשר להפחית גודש במעברי הנשימה, באופן המאפשר את פתיחת את פתיחת דרכי הנשימה וזרימת חופשית של אוויר בהן. שמנים אתריים נוספים בעלי השפעה ניתן להפיק מנענע, מנתה, טימין ומרווה.

אופן השימוש: ניתן לטפטף את השמנים האתרים על הכרית לפני השינה, או למכשיר אדים.

קלמנטינה ותפוז

תכונות והשפעות: קליפה טרייה או מיובשת של פרי הקלמנטינה או התפוז מסייע לייבוש ליחה והפחתת גודש במעברי הנשימה, באופן המסייע לפתיחתם בעת השינה. צמח בעל אפקט דומה הינו שורש האסטרגולוס, המכיל בנוסף חומרים נוגדי אלרגיה.

אופן השימוש: מומלץ לשתייה כחליטה לפני השינה. את החליטה מכינים על-ידי השריית כף קליפות חתוכות למים פושרים במשך 10 דקות.

תה ירוק

תכונות והשפעות: תה ירוק טבעי מכיל נוגדי-חמצון וחומרים נוספים המסייעים בעיקר במקרים של נחירות על רקע גודש באף.

אופן השימוש: יש להכין חליטה המורכבת ממים ותה ירוק, להשרות במשך 10 דקות ולשתות לפני השינה.

חולינגאן (אלפינה)

תכונות והשפעות: שורש צמח החולינגאן מכיל חומרים המאפשרים סילוק מיידי של ליחה על-ידי עידוד השתעלות, לצורך הקלה על תהליך הנשימה והפחתת הנחירות.

אופן השימוש: מדובר בצמח מרפא חזק, ולכן מספיק לגרר את השורש בעזרת פומפייה תוך לקיחת שאיפות עמוקות.

קצח

תכונות והשפעות: זרעי צמח הקצח מכילים ריכוז גבוה רכיב האנטול, הידוע ביכולתו להקל על מעבר האוויר בדרכי הנשימה על-ידי הרחבת הסמפונות. קצח מכיל גם רכיבים אנטי-אלרגיים ואנטי-אסמטיים.

אופן השימוש: ניתן להכניס זרעי קצח לבד ולשפשף את הטף בטרם השינה, להרתיח בסיר עם מים ולשאוף את האדים או להשתמש במאייד שיפעל במהלך הלילה ויפיץ את החומר לחלל בחדר.

כורכום

תכונות והשפעות: אבקת שורש הכורכום יעילה לטיפול בנחירות על רקע יובש ברקמות הלוע וחלל הפה. החומרים הפעילים בכורכום מגבירים את ייצור והפרשת הליחה. צמחים בעלי השפעה דומה הם בקופה מוניירי, ג'ינג'ר ופרי המנגוסטיין.

אופן השימוש: יש להוסיף 2 כפות כורכום וכף דבש  לכוס חלב, להרתיח, לחכות מספר דקות ולשתות לפני השינה.

לסיכום, נחירות הן תופעה המהווה מטרד לאיכות החיים והפרעה לשגרה היומיומית, ובמקרים מסוימים עשויה להעיד או לגרום לבעיות בריאותיות חמורות ביותר. עבור מקרים מסוימים של נחירות, ניתן להיעזר בעשבי מרפא טבעיים לצורך טיפול ביתי בנחירות.